naše služby

fitness

sál: Salt Lake City 2002

Cvičení a pohyb není jen o správné technice a odhodlání udělat něco pro své zdraví - důležité je i prostředí, ve kterém se fyzické aktivitě věnujeme, a také vybavení, které používáme. Naše posilovna si dala za cíl vynikat nad konkurencí právě v těchto oblastech, a proto mezi její největší přednosti patří nejmodernější posilovací stroje TechnoGym® a panoramatický výhled na České Budějovice.

Samotný prostor posilovny je rozdělen do několika zón. Ke svému cvičení můžete využívat: strečinkovou zónu, kardio zónu, zónu na funkční trénink a činkovou zónu. Ať už je váš styl cvičení jakýkoliv, nemusíte se obávat, že by pro něj u nás chybělo potřebné vybavení.

Kardio zóna nabízí nadstandardně vybavené běhací pásy řady Exite, které disponují LCD monitory. Na nich si každý klient může nastavit svůj individuální profil a díky němu posléze sledovat své dlouhodobé výkony. Kromě toho je možné na těchto přístrojích během cviční surfovat na internetu, sledovat filmy či televizi anebo využívat služeb sociálních sítí.

Díky možnostem aplikace mywellness (www.mywellness.com), která je dostupná na zařízeních se systémy iOS a Android, lze ukládat nastavení pásů, sledovat spálené kalorie a mnoho dalších informací. Vaše aplikace se snadno propojí s kardio přístrojem samotným, a díky tomu budete moci naplno využívat všechny jeho možnosti.

V kardio zóně jsou k dispozici následující přístroje:

I veškeré další posilovací stroje nesou jméno právě značky TechnoGym®, kterou nejenom my, ale i odborníci na zdravý životní styl po celém světě vnímají jako synonymum kvality, jedinečnosti a možnosti zdravého a efektivního tréninku.

Svému cvičení se můžete naplno věnovat i díky baru, který se nachází přímo v prostoru posilovny. Zakoupit si zde můžete občerstvení a nápoje, jejichž nabídka je koncipována tak, aby dokázala vyhovět všem vašim aktuálním potřebám.

sálové aktivity

sály: Athény 1986; Barcelona 1992

Cvičení nemusí být jen rutina a osamělá dřina. Pro své tělo můžete udělat mnoho pozitivního i pomocí sálových aktivit, které naše centrum zařadilo do své nabídky. Všechny typy cvičení následují současné trendy ve světě fitness a naši lektoři patří k nejlepším ve svém oboru. V KVALITA fitness dbáme i na jejich další kvalifikační rozvoj, a proto jsou všichni lektoři nadále vzděláváni pomocí externích i interních školení.

Vybrat si u nás vhodnou aktivitu není vůbec složité. Ten, kdo preferuje pomalejší formu cvičení, si přijde na své v lekcích pilates a jógy, zatímco pro příznivce kardia jsou pořádány hodiny Jumpingu®, Bosu®, Tabaty® a Alpinningu. Pokud byste rádi spojili sálovou hodinu se cvičením posilovacího charakteru, jistě si nenechte ujít lekce TRX® nebo kruhové tréninky.

Nebojte se experimentovat a přijďte si k nám vyzkoušet, co bude bavit právě vás! S výběhem vhodné aktivity vám rád kdykoliv pomůžeme i náš personál.

Lekce probíhají ve 2 moderně vybavených, klimatizovaných sálech, které jsme pojmenovali Athény 1986 a Barcelona 1992.

V našem rozvrhu naleznete celou řadu různorodých lekcí. Pro vaši lepší orientaci uvádíme popis jednotlivých aktivit:

Alpinning vychází z nejpřirozenějšího lidského pohybu, kterým je chůze. Jedná se o unikátní kardiovaskulární program, jenž posiluje dolní i horní část těla. Zlepšuje aerobní kapacitu a zároveň spaluje velké množství kalorií. Za motivující hudby lekce rychle utíkají, vysoká variabilita cviků, používání činek a expandérů je navíc činí velmi rozmanitými.

Body je lekce zaměřená na formování celého těla, zejména pak ženských problémových partií (hýždě, bříško, stehna). Lekce aerobního a zároveň posilovacího charakteru, kde se určitě nudit nabudete.

Bosu® je balanční cvičení, které stimuluje svaly hlubokého stabilizačního systému. Tato aktivita je vhodná nejen pro ženy, ale pro svou všestrannost si ji oblíbili i mnozí muži. Díky pomůcce Bosu Balance Trainer se můžete setkat s lekcemi typu kardio, mix, strength a core.

Cvičení pro zdraví je lekce s individuální možností zatíženi, určená pro aktivní sportovce nebo jen rekreační cvičence. Aktivace vnitřního svalstva, zlepšení stability celého těla, centrace kloubního aparátu a uvolňující strečink na závěr.

Dance aerobic je taneční a velmi zábavná forma klasického aerobiku. Vychází ze základních kroků tohoto sportu a je navíc obohacena o taneční prvky, které do sestav vnášejí složitější choreografii. Dance aerobik je skvělý v tom, že zde přirozeně spojíte radost z pohybu a hudby zároveň. Na každé lekci se učí jiná choreografie. Dance aerobik je vhodný pro ty, kteří už se s klasickým aerobikem někdy v minulosti setkali, ale jistě to není podmínkou. Máte-li v sobě tanečního ducha, proniknete zakrátko i do tohoto zábavného typu cvičení.

Funkční trénink je zaměřen na zlepšování pohyblivosti, pružnosti a celkové posílení těla. Cvičení s vlastní vahou těla, ale i využití pomůcek (například Bosu®, TRX ®, Fit-ball, Kettlebell, boxovací pytel, překážky). Jedná se o náročnější typ lekce.

Hatha jóga je velmi jemné cvičení vhodné pro začátečníky. Soustředění se na správné provádění jednotlivých pozic a pohybů, díky kterým si tělo navykne správným pohybům. Cílem této lekce je prohloubení soustředěnosti na vlastní tělo a zvládnutí jógového dechu.

Jumping® přináší dynamický fitness trénink, prováděný na speciálně vyvinutých Jumping® PROFI trampolínách. Základem tohoto typu cvičení je kombinace rychlých a pomalých prvků, variace tradičních aerobních kroků, dynamických sprintů a silových prvků. Zábavná, motivující a poměrně náročná lekce, kterou si i díky hudbě velmi rychle oblíbíte.

Tabata je kardiovaskulární typ lekce. Jedná se o střídání dob ve vysoké zátěži s krátkými pauzami. Toto vysoce intenzivní cvičení zvyšují kondici mnohem efektivněji než vytrvalostní cvičení.

Taneční lekce je hodina plná energie, nadšení, motivující hudby a dobré nálady. Při lekci se využívá tanců, jako jsou Salsa, Merengue, Flamenco, Samba, Cumbia a další. Naučíte se postupně kroky a poté už si pouze vychutnáváte radost z tance.

Kruhový trénink je lekci složená z několika cviků, které jsou zaměřeny na různé svalové partie a taktéž zahrnují kardio cviky a cviky silového charakteru.

TRX® je motivující cvičení využívající speciální závěsný systém popruhů, díky kterým vaše tělo ucítí svaly, o kterých neví, že je má. Velmi účinný funkční trénink, který lze přizpůsobit klientovi na míru a který nabízí nepřeberné množství cviků v mnoha různých obtížnostech.

Pilates je systém cvičení protahovacího a posilovacího typu. Základem je uvědomění si vlastního těla, správné dýchání, díky kterému docílíte cvičení, které mění tělo i ducha. Smyslem aktivity je dosažení svalového rovnováhy.

Piloxing® patří mezi novinky v oblasti fitness. Jedná se o kombinaci prvků boxu, pilates a tance. Piloxing zajistí, že z každé lekce budete odcházet příjemně unaveni, a přitom plni pozitivní energie a pocitu uspokojení.

Power jóga je cvičení využívající základních prvků jógy. Je zaměřené na rozvoj psychické a fyzické kondice. Cílem je celkové posílení a protažení celého těla, ale také formování postavy. Je nástrojem k uvolnění stresu a napětí.

Ranní restart je lekce určená pro každého. Nastartujte své tělo i ducha pestrým posilovacím tréninkem, v němž je kladen důraz na striktní cvičení pod dohledem instruktora. Využívá se alternativních pomůcek (například Bosu®, TRX ®, Fit-ball a jiné) pro posílení i protažení svalstva celého těla.

Rehabilitace a regenerace je lekce zaměřená na uvolňování svalového napětí celého těla, kompenzaci tělesného zatížení, jemné protažení svalových partií a aktivaci drah vnitřních orgánů. Využívá se pěnových válců, overballů a gymballů.

Silový trénink je lekce kombinující klasické posilování s vahou vlastního těla, činkami a jinými pomůckami spolu s kardio tréninkem. Díky této kombinaci dosáhnete rychlejšího spalování podkožního tuku a tím i vaší vysněné postavy.

Workout je lekce zaměřená na posilování problémových partií, během které se využívají různé pomůcky – bosu, flowin, činky, gymball, overball a další. Každá hodina začíná cca 10minutovým zahřátím, po němž následuje posilování na nohy, ruce i bříško. Každý Workout je jedinečný, jelikož nikdy dopředu nevíte, co přesně vás čeká - především jaké pomůcky či jakou formu lekce zvolíme. Může to být mexická vlna, cvičení ve dvojicích, intervalový trénink i další varianty. Přijďte se nechat překvapit!

OSOBNÍ TRÉNINK

Naši trenéři jsou zkušení odborníci ve svém oboru, každý z nich je zaměřen na jiný typ tréninku. Můžete si proto zvolit svého trenéra přesně podle svých požadavků. Chcete zhubnout? Chcete navýšit svalovou hmotu? Chcete, aby vaše tělo bylo opravdu funkční? Zajímá vás zvyšování fyzické kondice? Na všechny tyto oblasti máme ty správné trenéry. Vyzkoušejte trénink s jedním z nich.

Pokud chcete, aby vaše snaha měla smysl, aby výsledky byly vidět co možná nejdříve, aby tu pro vás byl někdo, kdo Vás bude motivovat, opravovat a poskytovat užitečné rady, vyberte si některého z našich trenérů.

Náš trenér s vámi vyplní Osobní kartu klienta, kde si společně zvolíte cíle, kterých budete chtít dosáhnout, a poté je budete pravidelně kontrolovat.

Co jinde ve fitness nenajdete, jsou naši trenéři junioři. Ti jsou vám k dispozici v případě, když potřebujete pomoci s nastavením stroje, poradit s aplikací Mywellness či pokud si nejste zcela jistí, které lekce nebo které typy cvičení jsou pro vás vhodné. Nebojte se je oslovit, jsou zde pro vás zcela ZDARMA.

Wellness

sál: Helsinky 1952

Ve zcela nově vybaveném a rekonstruovaném wellness naleznete finskou saunu, biosaunu, infrasaunu, Kneippovy lázně a odpočívárnu s pohodlnými lehátky. Pro vaše pohodlí si můžete na recepci za poplatek zapůjčit mikrovláknovou deku, prostěradlo, ručník, osušku a nebo SAUNA kilt, díky kterým se můžete naplno oddat relaxaci.

Wellness je kapacitně omezeno na 21 návštěvníků, aby každý klient měl zajištěn 100% komfort. V tomto limitu je patnáct míst vyhrazeno pro běžné návštěvníky, v případě členství typu WELLNESS je přístup do wellness zóny garantován vždy.

Finská sauna je určena pro milovníky suchého tepla, teplota se zde může vyšplhat až ke 100°C. Během saunování dochází k intenzivnímu pocení, díky němuž se kůže zbavuje škodlivin a nečistot.

Pro návštěvníky wellness pořádáme saunové rituály, které ještě zintenzivní prožitek.

Biosauna je ideální pro ty, kterým nevyhovuje vysoká teplota v klasické finské sauně. Jedná se o kombinaci finské a parní sauny. Biosauna je vyhřívána na teplotu okolo 60°C, vlhkost vzduchu je na 30-60 %, což je hodnota vyšší než u sauny finské. Pobyt v biosauně je doporučován v rozmezí 10-15 minut, vždy však záleží na klientově snášenlivosti tepla a vlhka.

Infrasauna představuje nový způsob saunování. Využívá infračerveného záření, které prohřívá tělo do hloubky. Teplota se zde pohybuje v rozmezí 50–60°C. Doba saunování zde bývá vyšší, okolo 20 – 40 minut, záleží však vždy na pocitu klienta. Je velmi oblíbená díky svým rehabilitačním a prevenčním účinkům.

Kneippovy lázně – jedná se o vodoléčbu, při níž se pravidelně střídá působení studené a teplé vody, což podporuje tkáňový metabolismus a prokrvení. Po několika opakováních přecházení z teplé vody (začátek procedury) do studené dojde k postupnému šíření vlny tepla do celého těla. Tato procedura, která neodmyslitelně patří k těm, které jsou součástí všech moderních wellness, pomáhá nejen při poruchách krevního oběhu, ale i při bolestech hlavy a nachlazení.

Masáže

Dopřejte si kvalitní regeneraci v naší moderně zařízené masérně, která je mimo jiné uzpůsobena i pro společné masáže dvojic. Regeneraci a odpočinku se často nevěnuje tolik pozornosti, kolik by si zasloužily. Mnohdy se nahromaděná únava spolu se stresem projeví vedlejšími a vážnějšími příznaky.

Naší prioritou je individuální přístup, vstupní konzultace a kombinace různých technik dle potřeb klienta. Nabízíme Dornovu metodu, sportovní a rekondiční masáže, relaxační i Breussovu masáž páteře a baňkování.

Maséři a terapeuté Dornovy metody Plus David a Iva, Vám vždy doporučí nejvhodnější metodu pro dosažení co nejefektivnějšího uvolnění.

Dornova metoda

Základním smyslem a principem Dornovy metody (dále jen DM) je vrácení kloubů a obratlů do jejich původní ideální pozice a to dynamickým pohybem svalů v příslušné oblasti. V DM pracujeme se všemi klouby v těle. Lze tak docílit srovnání nohou do X a do O. Dále rozdílnou délku dolních končetin, posun kostrče a kyčlí, srovnání páteře. Tato metoda se aplikuje od novorozenců až po seniory. Objevitelem DM je pan Dieter Dorn z Německa.

Fitness bary

Součástí KVALITA fitness jsou dva bary, které zpříjemní každou vaši návštěvu.

Fitness bar v posilovně tvoří jednu z dominant našeho centra. Obslouží vás příjemní barmani, kteří vám rádi pomohou zvolit ten správný produkt. Samozřejmostí jsou proteinové koktejly, iontové nápoje, doplňky výživy, ale i výborná káva ILLY.

Fitness bar/recepce – pokud si po cvičení rádi posedíte s přáteli, využijte pro tyto příležitosti náš spodní bar. Je zde pro vás připraveno příjemné posezení a možnost vybrat si z celé řady nabízených drinků a pokrmů. Nabídku služeb pro Vás neustále upravujeme tak, abyste u nás rádi trávili svůj volný čas. Těšit se můžete na speciální fitness koktejly, fresh nápoje, dezerty, alkoholické nápoje, sendviče i saláty.

Kompletní nabídka všech položek našeho menu bude k dispozici postupně do konce roku 2015.