naše služby

fitness

sál: Salt Lake City 2002

Cvičení a pohyb není jen o správné technice a odhodlání udělat něco pro své zdraví - důležité je i prostředí, ve kterém se fyzické aktivitě věnujeme, a také vybavení, které používáme. Naše posilovna si dala za cíl vynikat nad konkurencí právě v těchto oblastech, a proto mezi její největší přednosti patří nejmodernější posilovací stroje TechnoGym® a panoramatický výhled na České Budějovice.

Samotný prostor posilovny je rozdělen do několika zón. Ke svému cvičení můžete využívat: strečinkovou zónu, kardio zónu, zónu na funkční trénink a činkovou zónu. Ať už je váš styl cvičení jakýkoliv, nemusíte se obávat, že by pro něj u nás chybělo potřebné vybavení.

Kardio zóna nabízí nadstandardně vybavené běhací pásy řady Exite, které disponují LCD monitory. Na nich si každý klient může nastavit svůj individuální profil a díky němu posléze sledovat své dlouhodobé výkony. Kromě toho je možné na těchto přístrojích během cvičení surfovat na internetu, sledovat filmy či využívat služeb sociálních sítí.

Díky možnostem aplikace mywellness (www.mywellness.com), která je dostupná na zařízeních se systémy iOS a Android, lze ukládat nastavení pásů, sledovat spálené kalorie a mnoho dalších informací. Vaše aplikace se snadno propojí s kardio přístrojem samotným, a díky tomu budete moci naplno využívat všechny jeho možnosti.

V kardio zóně jsou k dispozici následující přístroje:

I veškeré další posilovací stroje nesou jméno právě značky TechnoGym®, kterou nejenom my, ale i odborníci na zdravý životní styl po celém světě vnímají jako synonymum kvality, jedinečnosti a možnosti zdravého a efektivního tréninku.

Svému cvičení se můžete naplno věnovat i díky baru, který se nachází přímo v prostoru posilovny. Zakoupit si zde můžete občerstvení a nápoje, jejichž nabídka je koncipována tak, aby dokázala vyhovět všem vašim aktuálním potřebám.

sálové aktivity

sály: Athény 1986; Barcelona 1992

Cvičení nemusí být jen rutina a osamělá dřina. Pro své tělo můžete udělat mnoho pozitivního i pomocí sálových aktivit, které naše centrum zařadilo do své nabídky. Všechny typy cvičení následují současné trendy ve světě fitness a naši lektoři patří k nejlepším ve svém oboru. V KVALITA fitness dbáme i na jejich další kvalifikační rozvoj, a proto jsou všichni lektoři nadále vzděláváni pomocí externích i interních školení.

Vybrat si u nás vhodnou aktivitu není vůbec složité. Ten, kdo preferuje pomalejší formu cvičení, si přijde na své v lekcích jógy, zatímco pro příznivce kardia jsou pořádány hodiny Jumpingu® a Alpinningu. Pokud byste rádi spojili sálovou hodinu se cvičením posilovacího charakteru, jistě si nenechte ujít lekce TRX® nebo kruhové tréninky.

Nebojte se experimentovat a přijďte si k nám vyzkoušet, co bude bavit právě vás! S výběrem vhodné aktivity vám rád kdykoliv pomůže i náš personál.

Lekce probíhají ve 2 moderně vybavených, klimatizovaných sálech, které jsme pojmenovali Athény 1986 a Barcelona 1992.

V našem rozvrhu naleznete celou řadu různorodých lekcí. Pro vaši lepší orientaci uvádíme popis jednotlivých aktivit:

Alpinning vychází z nejpřirozenějšího lidského pohybu, kterým je chůze. Jedná se o unikátní kardiovaskulární program, jenž posiluje dolní i horní část těla. Zlepšuje aerobní kapacitu a zároveň spaluje velké množství kalorií. Za motivující hudby lekce rychle utíkají, vysoká variabilita cviků, používání činek a expandérů je navíc činí velmi rozmanitými.

Cvičení pro zdraví je lekce s individuální možností zatíženi, určená pro aktivní sportovce nebo jen rekreační cvičence. Aktivace vnitřního svalstva, zlepšení stability celého těla, centrace kloubního aparátu a uvolňující strečink na závěr.

Dance aerobic je taneční a velmi zábavná forma klasického aerobiku. Vychází ze základních kroků tohoto sportu a je navíc obohacena o taneční prvky, které do sestav vnášejí složitější choreografii. Dance aerobik je skvělý v tom, že zde přirozeně spojíte radost z pohybu a hudby zároveň. Na každé lekci se učí jiná choreografie. Dance aerobik je vhodný pro ty, kteří už se s klasickým aerobikem někdy v minulosti setkali, ale jistě to není podmínkou. Máte-li v sobě tanečního ducha, proniknete zakrátko i do tohoto zábavného typu cvičení.

Funkční trénink trénink je zaměřen na zlepšování pohyblivosti, pružnosti a celkové posílení těla. Cvičení s vlastní vahou těla, ale i využití pomůcek (například Bosu®, TRX ®, Fit-ball, Kettlebell, boxovací pytel, překážky). Jedná se o náročnější typ lekce.

Jumping® přináší dynamický fitness trénink, prováděný na speciálně vyvinutých Jumping® PROFI trampolínách. Základem tohoto typu cvičení je kombinace rychlých a pomalých prvků, variace tradičních aerobních kroků, dynamických sprintů a silových prvků. Zábavná, motivující a poměrně náročná lekce, kterou si i díky hudbě velmi rychle oblíbíte.

Kruhový trénink trénink je lekci složená z několika cviků, které jsou zaměřeny na různé svalové partie a taktéž zahrnují kardio cviky a cviky silového charakteru.

Tabata je efektivní metoda intervalového tréninku, kdy se 20s intenzivně provádí cvik a poté následuje 10s odpočinek. Cyklus se opakuje 8x, jedno kolo tedy zabere 4 minuty. Po odcvičeném kole následuje delší pauza. Cviky mohou být stejné nebo různé, instruktor předcvičuje, obtížnost je volitelná, tak se nemusíš ničeho bát!

Total body je lekce, která se zaměřuje na procvičení a posílení celého těla. Lekce začíná dynamickým strečinkem, následuje lehké cardio a posilování na nohy, břicho a ruce s využitím různých pomůcek - od činek přes flowin až po bosu. Lekce je vhodná jak pro začátečníky tak pro pokročilé.

TRX® je motivující cvičení využívající speciální závěsný systém popruhů, díky kterým vaše tělo ucítí svaly, o kterých neví, že je má. Velmi účinný funkční trénink, který lze přizpůsobit klientovi na míru a který nabízí nepřeberné množství cviků v mnoha různých obtížnostech.

Power jóga je cvičení využívající základních prvků jógy. Je zaměřené na rozvoj psychické a fyzické kondice. Cílem je celkové posílení a protažení celého těla, ale také formování postavy. Je nástrojem k uvolnění stresu a napětí.

Ranní restart je lekce určená pro každého. Nastartujte své tělo i ducha pestrým posilovacím tréninkem, v němž je kladen důraz na striktní cvičení pod dohledem instruktora. Využívá se alternativních pomůcek (například Bosu®, TRX ®, Fit-ball a jiné) pro posílení i protažení svalstva celého těla.

Silový trénink je lekce kombinující klasické posilování s vahou vlastního těla, činkami a jinými pomůckami spolu s kardio tréninkem. Díky této kombinaci dosáhnete rychlejšího spalování podkožního tuku a tím i vaší vysněné postavy.

Workout je lekce zaměřená na posilování problémových partií, během které se využívají různé pomůcky – bosu, flowin, činky, gymball, overball a další. Každá hodina začíná cca 10minutovým zahřátím, po němž následuje posilování na nohy, ruce i bříško. Každý Workout je jedinečný, jelikož nikdy dopředu nevíte, co přesně vás čeká - především jaké pomůcky či jakou formu lekce zvolíme. Může to být mexická vlna, cvičení ve dvojicích, intervalový trénink i další varianty. Přijďte se nechat překvapit!

OSOBNÍ TRÉNINK

Naši trenéři jsou zkušení odborníci ve svém oboru, každý z nich je zaměřen na jiný typ tréninku. Můžete si proto zvolit svého trenéra přesně podle svých požadavků. Chcete zhubnout? Chcete navýšit svalovou hmotu? Chcete, aby vaše tělo bylo opravdu funkční? Zajímá vás zvyšování fyzické kondice? Na všechny tyto oblasti máme ty správné trenéry. Vyzkoušejte trénink s jedním z nich.

Pokud chcete, aby vaše snaha měla smysl, aby výsledky byly vidět co možná nejdříve, aby tu pro vás byl někdo, kdo Vás bude motivovat, opravovat a poskytovat užitečné rady, vyberte si některého z našich trenérů.

Wellness

sál: Helsinky 1952

Ve wellness naleznete finskou saunu, biosaunu, infrasaunu a odpočívárnu s pohodlnými lehátky. Pro vaše pohodlí si můžete na recepci za poplatek zapůjčit mikrovláknovou deku, prostěradlo, ručník, osušku nebo SAUNA kilt, díky kterým se můžete naplno oddat relaxaci.

Finská sauna je určena pro milovníky suchého tepla, teplota se zde může vyšplhat až ke 100°C. Během saunování dochází k intenzivnímu pocení, díky němuž se kůže zbavuje škodlivin a nečistot.

Biosauna je ideální pro ty, kterým nevyhovuje vysoká teplota v klasické finské sauně. Jedná se o kombinaci finské a parní sauny. Biosauna je vyhřívána na teplotu okolo 60°C, vlhkost vzduchu je na 30-60 %, což je hodnota vyšší než u sauny finské. Pobyt v biosauně je doporučován v rozmezí 10-15 minut, vždy však záleží na klientově snášenlivosti tepla a vlhka.

Infrasauna představuje nový způsob saunování. Využívá infračerveného záření, které prohřívá tělo do hloubky. Teplota se zde pohybuje v rozmezí 50–60°C. Doba saunování zde bývá vyšší, okolo 20 – 40 minut, záleží však vždy na pocitu klienta. Je velmi oblíbená díky svým rehabilitačním a prevenčním účinkům.

Masáže

Dopřejte si kvalitní regeneraci v naší moderně zařízené masérně. Regeneraci a odpočinku se často nevěnuje tolik pozornosti, kolik by si zasloužily. Mnohdy se nahromaděná únava spolu se stresem projeví vedlejšími a vážnějšími příznaky.

Naší prioritou je individuální přístup, vstupní konzultace a kombinace různých technik dle potřeb klienta. Nabízíme klasickou masáž, masáž proti celulitidě, kterou ocení především dámy, baňkování, lymfodrenáž, peeling, SM systém a masážní kalhoty

Masér Pavel Vám vždy doporučí nejvhodnější metodu pro dosažení co nejefektivnějšího uvolnění.

Fitness bar a prodejní automat

Součástí KVALITA fitness je recepce a prodejní automat, které zpříjemní každou vaši návštěvu.

Fitness recepce v posilovně tvoří jednu z dominant našeho centra. Obslouží vás příjemní barmani, kteří vám rádi pomohou zvolit ten správný produkt. Samozřejmostí jsou proteinové koktejly, doplňky výživy, ale i výborná káva ILLY.

Prodejní automat naleznete na patře u šaten. Pokud pospícháte na lekci, nebo vás cestou do sauny přepadne chuť na něco dobrého, v našem prodejním automatu nalezne každý to své. Nechybí zde nápoje, proteinové tyčinky ani doplňky výživy, ale naleznete zde také shakery, ručníky a další prádlo pro vaši potřebu, nebo také šampony, deodoranty a sprchové gely.